Jak sprzedać auto, żeby nie stracić?

Jak przyszykować auto do sprzedaży

Sprzedaż auta wiąże się często z niekorzystną dla właściciela transakcją. Nabywcy, zwłaszcza mając przed sobą amatora w dziedzinie motoryzacji, czasem poszukują przesadzonych i nieistniejących wad, aby zapłacić za pojazd niższą cenę. Przed procesem sprzedaży, należy rzetelnie ocenić wartość auta.

Kupno nowego samochodu to wielka frajda szczególnie dla płci męskiej. Jeśli do tego posiadamy jeszcze odpowiedni budżet, pozwalający na wybór upragnionego wozu, wówczas z przyjemnością odwiedzamy salony i komisy. Problemem, który jest nieodłącznie związany z wymianą pojazdu na nowy, jest sprzedaż dotychczas użytkowanego samochodu.

Jak ustalić obiektywną cenę?

Jeśli nasz samochód jest w miarę nowy i w dobrym stanie technicznym, przy wycenie posiłkować możemy się ogłoszeniami innych osób, np. w Internecie. Wybierając parametry w wyszukiwarce, posiadane przez nasz wóz, szybko dojdziemy do faktycznej wartości naszego auta. Znając orientacyjne widełki cenowe, możemy skontaktować się z firmą kupującą używane samochody z naszego regionu. Skup aut zaproponuje swoją cenę, a my porównamy ją do naszych ustaleń. Innym sposobem na rzetelną wycenę jest zabranie samochodu do mechanika. Dokona on szczegółowego przeglądu. Z opinią fachowca, najlepiej z autoryzowanego serwisu samochodowego, zwiększają się nasze szanse na wynegocjowanie korzystnych warunków.

Jeśli zdecydujemy się na współpracę, pamiętajmy, że skup aut najprawdopodobniej będzie posiadać swojego autonomicznego mechanika. Laika w branży motoryzacyjnej łatwo zwieść, wynajdując coraz to nowsze usterki, które obiektywnie nie obniżają aż tak wartości pojazdu, dlatego zasięgnięcie pomocy u swojego serwisanta jest jak najbardziej wskazane. Jeżeli zależy Ci na błyskawicznej sprzedaży auta i potrzebujesz pieniędzy „na wczoraj”, kupcy z pewnością zauważą Twoją determinację i będą starali się maksymalnie obniżyć jego cenę. Poszukaj miejsc, które proponują najlepsze warunki na rynku. Poczytaj opinie innych zmotoryzowanych, wypowiadających się na forach internetowych. Dobrą opcją jest skup aut, który odkupi od ciebie pojazd a gotówkę – od ręki, a do tego przyjedzie po niego z własnym transportem. Warto przyjrzeć się co najmniej kilku przedsiębiorstwom tego typu i wybrać najkorzystniejsze warunki cenowe.

Jak przyszykować auto do sprzedaży?

Jeżeli masz zamiar sprzedać swój samochód, z pewnością pragniesz dostać za niego dobrą kwotę. Zwyczajne w handlu jest to, iż klient chce zdobyć przedmiot za jak najlepszą opłatę, a sprzedający dostać jak najwięcej. Najistotniejsze jest, żeby porozumieć się w pół drogi.

Osoby kupujące samochody w 3/4 kierują się wzrokiem. Nie wszyscy znają się na autach wystarczająco, aby sprawdzić dokładnie kondycję mechaniczną samochodu, ale stan zewnętrzny potrafi ocenić każdy. O ile zależy Ci na otrzymaniu właściwej sumy za swój samochód, warto poświęcić trochę czasu i przygotować odpowiednio samochód do sprzedaży.

Używane auto posiada wielorakiego rodzaju defekty, w tym przypadku może pomóc solidne polerowanie lakieru wykonane w znanym zakładzie. Korektę można powierzyć w prawie każdym warsztacie lakierniczym, tymczasem wyniki mogą nie być satysfakcjonujące.

W dużych miastach jeszcze w wyższym stopniu znany staje się detailing, innymi słowy zupełna odnowienie samochodu. Te działania zdecydowanie można porównać z odwiedzinami w spa czy salonach piękności. Koszta tych usług są wyraźnie droższe niż „polerowanie”, ale również kategoria czynności jest bez porównania większa.

Osoby zajmujący się detailingiem doczyszczają auta najlepszymi prestiżowymi kosmetykami, o których 95% zwykłych fanów motoryzacji nie ma pojęcia. Toteż jeżeli użytkujesz kosztowne auto i chcesz, żeby podczas sprzedaży wyglądało jak w dniu gdy opuściło salon sprzedaży, rozważ koniecznie opcje detailingu.

Kupno samochodu - jak negocjować cenę
Poradniki dla zmotoryzowanych

Kupno samochodu – jak negocjować cenę?

Negocjowanie ceny samochodu zasadniczo nie odbiega od standardów innych negocjacji handlowych. Najważniejszą rzeczą przy tego typu negocjacjach jest to, czy sprzedajemy, czy kupujemy samochód. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie „Jak negocjować cenę samochodu?” z punktu widzenia osoby kupującej. Odpowiednio się przygotuj Podstawową rzeczą, gdy chodzi o kupno samochodu, jest staranne przygotowanie. Przed […]

Read More
Jak kupić samochód żeby nie żałować
Poradniki dla zmotoryzowanych

Jak kupić samochód, żeby nie żałować?

Kupno samochodu nie jest sprawą łatwą – wie o tym każdy, kto choć raz musiał tego doświadczyć. Brak obycia w rynku motoryzacyjnym, rozeznania w takich parametrach jak przebieg, pojemność silnika, rok produkcji tylko potęgują poczucie zagubienia. Jak wybrać mądrze, spośród tylu ofert? Kupno samochodu używanego – od czego zacząć Tak na dobrą sprawę warto stosować […]

Read More
Akumulatory samochodowe - zakup i eksploatacja
Poradniki dla zmotoryzowanych

Akumulatory samochodowe – zakup i eksploatacja

Co należy zrobić w sytuacji gdy akumulator jest niedoładowany? Powinniśmy najszybciej, jak to jest możliwe podłączyć pod prostownik, ponieważ obniżone napięcie będzie sprzyjać trwałemu zasiarczaniu. Jak powinniśmy się do tego „zabrać”? Poprawne ładowanie akumulatora Po pierwsze, do ładowania najlepiej będzie wymontować akumulator z samochodu, ponieważ intensywnie gazujący elektrolit może niestety pryskać na części nadwozia, a […]

Read More